Komorowo - kościół wojskowy pw. św. Jozafata BM zbudowany w latach 1926-1929.

Dwór murowany z końca XIX w. w otoczeniu parku krajobrazowego ze starodrzewiem – dworek „Pod Lwami”.

Pomnik Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego wzniesiony na terenie koszar w 1932 roku, zniszczony w 1950 roku, odbudowany w 1999 roku. Jest to największy pomnik Marszałka w Polsce.

Mauzoleum im. Piotra Wysockiego, w którym umieszczono tablice mosiężne z nazwiskami poległych i pomordowanych absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w czasie wojny i w okresie do 1956 roku.

Aleja pomników na terenie dawnej Szkoły Podchorążych Piechoty. Znajduje sie tu m.in. pomnik gen. brygady Józefa Bema

Pomnik Piotra Wysockiego – patrona szkoły.

Jeden z budynków zespołu koszar wybudowanych w latach 1890-1894 dla wojsk carskich. Od 1917 r. mieściła się tu Szkoła Podchorążych Piechoty, przeniesiona w listopadzie 1918 r. do Warszawy, powróciła do Komorowa w 1926 r. i funkcjonowała do wybuchu II wojny światowej.