Kapliczka pomorowa. Została ona wystawiona w 1831 r. celem powstrzymania epidemii cholery.

Krzyż przydrożny – opatrzony napisem „FUNDATOROWIE PROSZĄ O WESTCHNIENIE DO BOGA 1893 R.” - ustawiony przy trakcie do Krasnosielca, na skraju dawnych posiadłości dworskich w sąsiedztwie tzw. ośmioraków.

Magazyn etapowy Wielkiej Armii Cesarza Francuzów został zbudowany ok. 1807 r. , mieścił się tu także obszerny lazaret. Był to pierwszy budynek murowany w Drążdżewie i w pobliskiej okolicy. W następnych latach pełnił rolę spichlerza dworskiego. Tu w dniu 12 III 1863 r., w czasie bitwy z wojskami carskimi, poległo ok. 50 powstańców, w tym m.in. ppłk Edward Rolski, komisarz powstańczy na woj. płockie. W XX w. mieściła się tu szkoła podstawowa i rolnicza, następnie przedszkole oraz biblioteka. Obecnie jest punkt apteczny.

Pomnik upamiętniający powstańców poległych w powstaniu styczniowym. Został wzniesiony w 1928 roku na mogile powstańców z oddziału Jana Trąbczyńskiego poległych w bitwie 27 - 29 czerwca 1863 r. na Polskiej Górze nad Orzycem.

Pomnik – postawiony w hołdzie żołnierzom poległym w Wojnach Napoleońskich. Jest to kurhan mogilny żołnierzy napoleońskich, poległych na północnym Mazowszu. Znajduje się nieopodal cmentarza grzebalnego.

Kopiec- Pomnik Tysiąclecia powstał w 1946 r. przez nawiezienie ok. 400m 3 ziemi. Pomysłodawcą i projektantem był nauczyciel miejscowej szkoły Franciszek Dawid.

Obecny kościół wybudowano w latach 1993-97, chociaż już przed wojną planowano budowę nowego. Już w 1938 r. architekt Kiziniewicz opracował projekt kościoła w Drążdżewie. Przed wojną też zgromadzono materiały budowlane. Niestety wojna przerwała te prace.

Z Drążdżewem wiąże się kilka epizodów z młodzieńczych lat jednego z naszych wieszczów Zygmunta Krasińskiego. Tu przyjeżdżał z Opinogóry w odwiedziny do krewnych. O swoich pobytach nad Orzycem nadmieniał w prywatnej korespondencji do towarzysza tych wypadów Konstantego Gaszyńskiego.Wspomniane pobyty zostały upamiętnione w 2012 r., w 200. rocznicę urodzin poety, monumentalnym obeliskiem