Kąty - kościół murowany wybudowany w latach 1983-1990 staraniem proboszcza parafii Mały Płock; pobłogosławiony 2.09.1990 r. przez Biskupa Juliusza Paetza.

Wnętrze kościoła.

W 1935 r. decyzją władz oświatowych powiatu łomżyńskiego, Leopold Lachowicz został mianowany kierownikiem Szkoły Powszechnej w Kątach. To właśnie z jego inicjatywy, czynem społecznym całej wsi został wybudowany piętrowy budynek szkolny, oddany do użytku 1 września 1938 r.

Za zabudowaniami wsi, po lewej stronie szosy znajduje się pomnik żołnierzy polskich poległych w 1939 r.

Cmentarz wojenny położony jest na kolonii wsi Kąty przy piaszczystej drodze z Łosewa, na skraju lasu na wzgórzu. Założony na planie koła w formie trzech tarasów, każdy obłożony kamieniami. Na tarasach słabo widoczne mogiły ziemne. Na szczyt prowadzą schody wyłożone kamieniami. Na drugim tarasie kamień z napisem memoratywnym: " Hier ruhen 55 Deutsche und 41 Russ soldaten gefallen im jahre 1915".