W 1866 roku wzniesiono kościół katolicki, malowniczo usytuowany na wzgórzu obsadzonym drzewami. Murowany z kamienia, w górnej partii łączonego z cegłą.


W latach 1935-1937 pobudowano i wyświęcono kościół ewangelicki. Ostanie nabożeństwo odprawiono w nim w 1978 roku. Potem nie było już dla kogo, bo ostatni mazurzy wyjechali do Niemiec.


Na skrzyżowaniu dróg w 1923 roku postawiono pomnik mieszkańcom poległych w czasie pierwszej wojny światowej, a obok posadzono dąb cesarski. Ledwie czytelne nazwiska ofiar na pomniku mają brzmienie niemieckie i polskie.


Zabytkowy budynek szkoły ewangelickiej pobudowany w latach 1869/70.


Klon to niewielka wieś powstała w XVII wieku. Cała osada wpisana jest do Krajowego Rejestru Zabytków. Zabytkowe chałupy są często mocno podniszczone.


Zabytkowy cmentarz
Zabytkowy cmentarz mazurski w Klonie został założony w XIX w. Znajduje się ok. 500 m na północny – wschód od wsi przy drodze do Rozóg na skraju lasu. Powierzchnia ok. 62 a. Tablica przed cmentarzem informuje o kwaterze pierwszowojennej. Znajduje się ona w południowo – wschodnim rogu cmentarza. Na niej pulpitowe tabliczki ze sztucznego kamienia i obramowanie grobów z polnych kamieni. Pochowano tu 2 żołnierzy armii niemieckiej (Lickfett zmarły 14.12.1914 r. oraz Rossger zmarły 15.01.1915 r.), 2 nieznanych żołnierzy armii rosyjskiej poległych w sierpniu 1914 roku oraz 2 jeńców zmarłych w 1918 roku. Kwatera uporządkowana w lipcu 2016 roku dzięki członkom i sympatykom Mazurskiego Stowarzyszenia Regionalnego. Cmentarz obecnie jest ogrodzony drewnianym płotem.