Dawny kościół ewangelicki, a obecnie kościół katolicki p.w. św. Marii Magdaleny. W 1885 roku na miejscu dawnego drewnianego został zbudowany nowy w stylu neogotyckim. W 1977 budynek kupili od ewangelików katolicy.

Obok kościoła mini muzeum - zgromadzono tu dawne narzędzia rolnicze.

Zabytkowy cmentarz ewangelicki z 1850 r. wpisany w 1986 r. do rejestru zabytków.

Unikalne obecnie na Mazurach żeliwne krzyże na mogiłach.

Na cmentarzu przy głównej alei znajdują się dwie kwatery grobów wojennych z 1915 r., żołnierzy niemieckich i rosyjskich.

Pomnik odsłonięty w 1936 roku. Pierwotnie poświęcony niemieckim żołnierzom poległym w I wojnie światowej. Na pomniku pod wizerunkiem żelaznego krzyża znajdowała się tablica z napisem: "Unseren • gefallenen • Helden • im • Weltkriege • 1914 - 1918". Po II wojnie światowej tablica została usunięta. W 1995 roku, na 350-lecie istnienia Rozóg zawieszono nową z napisem: "ZMARŁYM • I • POLEGŁYM • W HOŁDZIE • MIESZKAŃCY • ROZÓG • 1645-1995".

W grudnia 1891 r. gmina w Rozogach kupiła od parafii plac po starym kościele. Wybudowano na nim nowoczesny budynek szkoły. Uroczystość otwarcia i poświęcenia nowej szkoły odbyła się 1 października 1898 roku.

Przy ul. Reymonta 6 znajdowało się prywatne Muzeum Mazursko – Kurpiowskie. Na domu pozostał tylko ślad po tablicy.

Wiatraki znajdujące się na posesji państwa Błogosławkich w Rozogach są atrakcją nie tylko dla ich właścicieli, ale dodają wiele uroku także Rozogom. Jeden z nich ma 22 metry wysokości, a każde ze skrzydeł po 7 metrów długości.