Obecny kościół murowany pw. św. Jana Kantego został zbudowany w 1792 roku w stylu klasycystycznym według projektu Hilarego Szpilowskiego (1753-1827), architekta i budowniczego, profesora Uniwersytetu Warszawskiego. Ufundował go Kazimierz Krasiński starosta przasnyski oraz jego żona Anna z Osolińskich. Tablica fundacyjna znajduje się nad głównymi drzwiami kościoła. Powyżej umieszczono dwa herby - Krasińskich "Ślepowron" i Osolińskich "Topór".


Dzwonnica murowana z końca XVIII wieku.


Obok kościoła kostnica pochodząca z końca XVIII wieku.


Zabytkowa brama i furty pochodzące z początku XIX wieku.


W niewielkiej odległości od kościoła znajduje się murowana plebania wybudowana w 1856 r., zniszczona w czasie II wojny światowej, odbudowana staraniem ks. prob. Stanisława Bobińskiego, który był proboszczem w latach 1945-1956.


Pomnik Tadeusza Kościuszki został odsłonięty w 1934 roku. W czasie okupacji uległa zniszczeniu tablica pamiątkowa, sam pomnik przechowano bez większych uszkodzeń. Ponownie pomnik odsłonięto w roku 1966 i umieszczono odtworzoną tablicę.


Nad Orzycem, tuż przy moście, na prawym brzegu znajduje się kapliczka słupowa z końca XVIII wieku. Drewniana figura św. Jana Nepomucena osłonięta przeszkloną "gablotą" znajduje się na drewnianym profilowanym słupie. Obecna figura pochodzi z 1985 roku, a została wykonana przez Andrzeja Staszewskiego z Krajowa Wielkiego, gm. Krzynowłoga Mała - oryginalna została skradziona.


Pomnik poświęcony pomordowanym mieszkańcom Krasnosielca i okolic. Pomnik został odsłonięty 3 maja 1991 roku. Znajduje się on na przykościelnym cmentarzu w miejscu, gdzie zostali pochowani radzieccy żołnierze polegli przy wyzwalaniu w 1945 r. Krasnosielca i okolic.


Zabytkowa kaplica grobowa rodziny Olszewskich z roku 1890 znajdująca się cmentarzu parafialnym


W tym miejscu (do 1839 r. ) był poprzedni parafialny cmentarz ( teren nad Orzycem w okolicy mostu). Upamiętnia ten fakt tylko kapliczka przedstawiona na zdjęciu.


Tablica umieszczona na bóżnicy upamiętniająca wymordowanie Żydów w jej wnętrzu na początku II wojny światowej.


Tu, na końcu ul. Młynarskiej, był cmentarz żydowski - kirkut. Po wojnie na tym terenie posadzono las, a teraz wykorzystywany jest w celach gospodarczych przez różne przedsiębiorstwa.