Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Świątynię wznoszono od końca XVI w., konsekrowano w 1620 r. Uszkodzony pożarem w 1760 r., odbudowany został staraniem W.T. Karniewskiego, pisarza różańskiego. Jest to budowla orientowana, gotycko-renesansowa (z elementami barokowymi), murowana z cegły, otynkowana.

W ołtarzu głównym obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus z połowy XVII w.

Dzwonnica murowana z XIX wieku.

XIX-wieczna brama kościelna wraz z furtkami stanowiąca główne wejście na teren kościoła od strony wybrukowanego placu przykościelnego.

Nieopodal kościoła znajduje się XIX-wieczna kapliczka. W roku 1896 karniewski murarz Józef Hut wybudował stojącą do dziś na placu kościelnym neogotycką kapliczkę. Kapliczka ta jest dziś symbolem Karniewa.

Park podworski z XIX wieku - aktualnie w rękach prywatnych. Na jego terenie jest wiele drzew-pomników przyrody, dwa duże, zarybione stawy, także dawny dwór (po trwających kilka lat przebudowach zupełnie nieprzypominający dawnego wyglądu).