Przy drodze do Przasnysza przed wsią Leszno (przy torach kolejki) stoi krzyż kuty żelazny na wysokim cokole kamiennym – tzw. krzyż grzebalny z 1885 r. Do tego krzyża odprowadzano zwłoki wszystkich zmarłych.


Postać Pana Jezusa na tym krzyżu ma urwaną lewą rękę. Starzy mieszkańcy wsi opowiadają, że w 1945 r. po wkroczeniu wojsk radzieckich, jeden z żołnierzy Armii Czerwonej, przechodząc obok krzyża odstrzelił lewą rękę Pana Jezusa. Sam poszedł w kierunku Przasnysza, jednak po przejściu kilkuset metrów został trafiony kulą i zginął.


XIX-wieczna figura św. Jana Nepomucena stojąca w prostokątnej niszy kapliczki słupkowej na terenie prywatnej posesji. Kapliczka zwieńczona jest czworokątnym daszkiem i ozdobnym, żelaznym krzyżem. Drewniana rzeźba świadczy o kunszcie lokalnych, dawnych mistrzów sztuki ludowej z okolic Przasnysza.


Zabytkowy XIX-wieczny park z malowniczymi alejami grabowymi, skupiskami jesionów, kasztanowców i klonów . W parku rósł jesion Henryka Sienkiewicza (upamiętniony tablicą). Pod tym jesionem siadywał przebywając podczas wakacji u kolegi ze szkoły – Antoniego Ostrowskiego autor trylogii Henryk Sienkiewicz. Niestety 200-letni jesion, zabytkowe drzewo w parku w Lesznie po podpaleniu 10 października 2009 r. przestało istnieć. Pozostała po nim stercząca i zwęglona część pnia widoczna na zdjęciu.


Wykonana z piaskowca piękna XIX-wieczna figura Matki Boskiej. Figurka ta pierwotnie stała na dziedzińcu dworu w Lesznie, gdzie obecnie znajduje się plac zabaw dla dzieci. Po wkroczeniu Niemców zarządca majątku nakazał zniszczyć figurkę, jednak na prośbę Pani Korneli Cieślak zmienił zdanie i pozwolił ją zabrać i ustawić na prywatnej posesji. Figurkę przeniesiono do ogrodu Pani Cieślak. Cokół wykonał Pan Jan Kubiszewski.


Kościół filialny pw. M.B. Częstochowskiej. Pierwsza faza wznoszenia świątyni trwała od 1984 do 1987 r., kiedy to ukończono budowę stanu surowego. 22 kwietnia 1990 r. kościół został poświęcony przez bp. Andrzeja Suskiego.