Miejsce pochówku żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej znajduje się na końcu wsi Dobrzankowo obok przydrożnej figurki z 1710 roku. Ofiary tu grzebane to żołnierze 2, 3, 4 pułku syb. z I Korpusu Syberyjskiego i Niemieckiej 36 i 26 Rezerwowej Dywizji Piechoty polegli w czasie bitew przasnyskich w lutym i lipcu 1915 roku w walkach na linii Leszno - Dobrzankowo.

W czasie II wojny światowej figurka została uszkodzona przez niemiecki oddział pancerny. Niemcy opasali figurkę i wyrwali za pomocą czołgu. Po wojnie, kowal pan Wenda przy pomocy mieszkańców naprawił uszkodzony kamień zakładając metalową opaskę (będącą na kamieniu do dziś) i ustawił figurę na poprzednim miejscu.

Kapliczka słupkowa, na której w oszklonej szafce stoi metrowej wysokości drewniana figura św. Rocha opiekuna chorych na cholerę w 1863 r., jak głosi tabliczka przymocowana poniżej. Polichromowana rzeźba pochodzi z XIX wieku. Wg przekazów w tym miejscu chowano zmarłych w czasie epidemii cholery.