Obecny neorenesansowy kościół w Sieluniu pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika został zbudowany w latach 1780 -1805,powiększony i przebudowany w latach 1913-1919 według projektu Stefana Szyllera. Podczas wojny w 1944 r. kościół został w znacznej mierze zniszczony przez Niemców, odbudowany po wojnie.Kościół konsekrowany 27.05.1956 r. przez Biskupa płockiego
Wnętrze kościoła
Cmentarz parafialny jest miejscem spoczynku dwóch polskich lotników z trzyosobowej załogi w składzie: ppor. Strejmik, kpr. Janicki i kpr. Szymański. Należeli oni do 41 eskadry rozpoznawczej działającej na rzecz Armii "Modlin". 7 września 1939 r. wystartowali z lotniska Zielonka z zadaniem rozpoznania rejonu Różan-Wyszków. Ich samolot - PZL.23B "Karaś" został zaatakowany i zestrzelony koło wsi Modzele przez niemiecki myśliwiec.
Jezioro Sieluńskie jest jednym z kilku jezior powstałych przed kilkuset laty ze starego nurtu Narwi w okolicach Sielunia. Przez jezioro przepływa rzeczka Róż i uchodzi do Narwi ok. 1 km na południowy wschód od wsi.
Darmowy hosting zapewnia PRV.PL