CMENTARZ

Kwatera wojenna z czasów I wojny światowej zlokalizowana na dawnym cmentarzu mazurskim położonym w centrum wioski. Aktualnie widoczna jest tylko jedna stela na mogile 3 nieznanych żołnierzy armii rosyjskiej. Ogółem pochowanych jest tu 6 nieznanych żołnierzy armii rosyjskiej oraz żołnierz armii niemieckiej, który poległ w 1919 roku. Układ mogił całkowicie zatarty. W chwastach porastających cmentarz udało mi się zlokalizować trzy mogiły otoczone betonowymi krawężnikami..

KOŚCIÓŁ

W latach 1990-91 wybudowano kaplicę rzymsko-katolicką pod wezwaniem św. Józefa Robotnika. Obsługiwana jest ona przez księży z parafii w Turośli. .

Budynek dawnej szkoły zbudowany na początku XX wieku. Obecnie dom mieszkalny.

PRZYSTAŃ

Karwica leży na obszarze Puszczy Piskiej nad zatoką jeziora Nidzkiego o nazwie Zamordeje Wielkie. .