Czołg pomnik przy wjeździe do Nowogrodu
Schron bojowy pierwszej linii odcinka umocnionego "Nowogród" polskich fortyfikacji z 1939 r., świadek walk III batalionu 33 pp w dniach 7 - 10 września ( na brzegu Narwi).
Ślady po pociskach na kapsułe pancernej .
Skansen w Nowogrodzie
Kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny, zbudowany w 1821r., wielokrotnie niszczony i przebudowany. Po zniszczeniach w czasie II wojny światowej odbudowany w latach 1948-55 z zachowaniem poprzedniego układu i formy architektonicznej.Kościół otoczony jest murem kamiennym z 1850 r.
Ozdobna stolarka drzwiowa ze snycerską dekoracją, wykonana przez rzeźbiarza ludowego Konstantego Chojnowskiego.
Mogiła zbiorowa - Pomnik Młodym Bohaterom z 1920 roku – w formie kopca. Jest to mogiła żołnierzy ochotniczego 205 pułku piechoty oraz akademickiej młodzieży z Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego poległych w walce z wojskami Tuchaczewskiego w obronie Nowogrodu. Na tablicy memoratywnej wyryto nazwiska 42 żołnierzy. Ponadto w mogile pochowano 34 nieznanych żołnierzy polskich.
Oryginalny nagrobek Adama Chętnika na cmentarzu parafialnym ( po lewej stronie od wejścia, przy parkanie)– zasłużonego badacza i działacza Ziemi Kurpiowskiej, założyciela skansenu.
Obok mogiły jałowiec – pomnik przyrody.
Darmowy hosting zapewnia PRV.PL